Tume paradiiis

Tume paradiiis

Filmi peategelaseks on isa poolt ära hellitatud, kuid iseendaga pahuksis olev Karmen (Rea Lest), kelle senise elu turvavõrgustik laguneb ootamatult ning ta seisab silmitsi universumi tumeduse ja tühjusega. Ebamugavust lisavad vales suunas arenevad suhted poolvenna Viktoriga (Jörgen Liik), kelle tõekspidamised ja arusaamad suhetest lähedastega, on ootamatute sündmuste tõttu tema sisemaailma segi paisanud. Film avab ukse tänapäeva noorte hämarasse hedonistlikku maailma, mida varjutavad mineviku saladused, toksilised armusuhted ning undergroundlik maailm.

Filmi „Tume paradiis“ peaosades mängivad Rea Lest („November“, „Skandinaavia vaikus“) ja Jörgen Liik (’’November”, “Mehetapja/ Süütu / Vari’). Kõrvalosades astuvad üles Maria Avdjuško (“Vee peal”, „Seltsimees laps“), Kristo Viiding (“Taevatrepp”, „Ükssarvik“), Juhan Ulfsak (“Erik Kivisüda”, „Viimased“), Reimo Sagor (“Kalev”, „Võta või jäta“), Liisa Saaremäel („Öölapsed“), Steffi Pähn („Võta või jäta“), Kaie Mihkelson (“Taevatrepp”, „Vehkleja“) ja Ain Mäeots (“Elavad pildid”, „1944“).

Filmi režissöör ja stsenarist on Triin Ruumet („Päevad, mis ajasid segadusse”), kaastsenaristid on Cannes’i filmifestivalil auhinnatud filmi „Kupee nr 6“ stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Hella Marats. Filmi kaastootja on Jeremy Forni ja produtsent Elina Litvinova. Filmi tootis Three Brothers

Žanr: draama
Filmi pikkus: 1 h 45 min
Pilet: 5€, õpilane või pensionär 4€

Treiler