Mirjam Mesak ja Ewa Danilewska

Mirjam Mesak ja Ewa Danilewska

Baieri Riigiooperi sopran Mirjam Mesak. Pianist Ewa Danilewska

Eesti sopran Mirjam Mesak on praegune Bayerische Staatsoperi koosseisu liige, kus ta on jätnud kustumatu mulje rollides Iolantast Musettani. 2022. aasta septembris kehastas ta peaosa Baieri Riigiooperis esilinastunud Axel Ranischi filmis “Armunud Orphea”, mis tõestab, et sopranil pole mitte ainult “väljapaistev hääl” (Crescendo), vaid ta on ka osav näitleja. Seejärel linastus film kogu Saksamaa kinodes.

Eestis esineb Mirjam regulaarselt Rahvusooper Estonia, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Vanemuise Sümfooniaorkestriga. Hooajal 2023/24 astub ta solistina üles 2. sümfoonias (Mahler) koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga maestro Neeme Järvi käe all ning annab kaks uusaastakontserti koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Kaspar Männi juhatusel. Eesti esimese professionaalse helilooja ja organisti Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäeva tähistamisel salvestab ta koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga Tõnu Kaljuste juhatusel tema oratooriumi “Joonas”.

 

Poolas sündinud Ewa Danilewska lõpetas 2014. aastal kiitusega klaveriõpinguid Karol Szymanowski muusikaakadeemias Wojciech Świtała käe all. Lisaks osalemisele erinevatel meistrikursustel, sealhulgas Rahvusvahelises Meistersingeri Akadeemias, oli ta 2014. aastal Viini Muusika- ja Esituskunstide Ülikooli stipendiaat koos Jan G. Jiracek von Arnimiga. Ta võitis erinevaid tunnustusi ja auhindu, sealhulgas rahvusvahelisel Chopin Piano Roma konkursil. Aastatel 2016–2018 oli ta tegev Varssavi teatri ooperiakadeemias. Alates hooajast 2018/19 on ta olnud pianist Baieri Riigiooperi ooperistuudios.

Toetajapass (kindlad kohad saalis) 200 €
Pass (kindlad kohad saalis) 100 €
Üksikpiletid:
Täishind 25 €
Õpilane, tudeng, pensionär 20 €

Uksed ja kohvik avatakse tund enne algust