Jõulukontsert

Jõulukontsert

Jõulukontsert

Rahvusooper Estonia poistekoor, dirigent Hirvo Surva

Rahvusooper Estonia poistekoori asutas 1971. aastal professor Venno Laul. Koor kandis esialgu Riikliku Akadeemilise Meeskoori poistekoori ning hiljem ka Eesti Poistekoori nime. Alates 1997. aastast kuulub koor Rahvusooper Estonia koosseisu ning 2001. aastal asus peadirigendina ametisse Hirvo Surva.

Kooril on suuri teeneid eesti koorimuusika tutvustajana ja klassikalise muusika esitajana nii kodu- kui ka välismaal. Sooja vastuvõttu on pälvitud paljudes Euroopa riikides, aga ka Iisraelis, Kanadas, USAs, Austraalias, Hiinas, Jaapanis ja mujal. Rahvusooper Estonia poistekoor on auhinnatud Eesti Kooriühingu poolt tiitliga „Aasta koor“ 2015. ja 2018. aastal.

Hirvo Surva (s.1963) on lõpetanud koorijuhtimise erialal Tallinna Riikliku Konservatooriumi prof. Ants Üleoja klassis. 1990.a. võitis vabariikliku noorte dirigentide konkursi.

Lisaks oma kooridele töötab Hirvo Surva ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, koolitades noori dirigente.

Ta on olnud laulupidude üldjuhiks alates 1991.a. ning on poistekooride liigijuht ka 2011. aasta noorte laulupeol „maa ja ilm“, XXVI üldlaulupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg” kunstiline juht.

Täispilet 20 €
Õpilane / tudeng / pensionär 15 €
Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi

Sissepääs alates 18:00
Kestus 1 h 45 min, vaheaeg 25 min

Toimumiskoht: Lüdigi saal
Kooli 13, Vändra alev, Põhja-Pärnumaa vald